Budapesti Templomi Séták VII. - Élménybeszámoló

 

Október  4-én a hetedik templomi sétánkon Máriabesnyőre mentünk.

Először Teleki Pál sírját kerestük fel, ahol ismertetés hallottunk az életéről, majd imádkoztunk érte.

A templom kertjében keresztutat jártunk, majd a kegyhely történetével ismerkedtünk meg.

A templomot Grassalkovich Antal építtette hálából, felesége gyógyulásért. 1761-ben egy kis kápolna készült el, amelyben a Loreto-i kegyszobor másolata található. Az ide zarándokló hívek egyre növekvő száma miatt került sor a templom építésére 1771-ben.
A főoltáron található Mária szobor az építkezés alatt került elő a földből. A Szűzanyát karján a kis Jézussal ábrázolja.Szokatlanul kicsi a szobor, mindössze 11 cm.
Megnéztük az altemplomot és a kriptát is, ahol a Grassalkovich család tagjai vannak eltemetve.

A szentmisében - Szent Ferenc ünnepe lévén - Béla atya arról beszélt, hogy ő az egyház egyik legnagyobb hatású szentje, aki radikálisan élte meg a szegénységet, de tetteiben mindig a szeretet vezette.
A szentmise olvasmányából - amely Jób könyvéből vett részlet volt, azt a gondolatot emelte ki, amikor Jób így szólt "Eddig csak szóbeszédből hallottam rólad, Uram, de most saját szememmel látom, hogy ki vagy."
Ehhez kell nekünk is eljutni, hogy személyes tapasztalatunk legyen Istenről, így tudjuk tovább adni a hitet a következő nemzedéknek és akkor biztosan lesz népünknek jövője.

Úgy érzem, ehhez ezek a templomi séták is segítenek.

Gy. Magdi